Hukuk
8 Mart 2017
Tasarım Tescili
4 Ocak 2017

Marka İzleme ve Takibi

Bir şirketin ticari markasının Türkiye’de ve küresel anlamda korunabilmesi için marka izleme hizmetinin kusursuz şekilde yapılması çok önemlidir.

Bir marka, taklitçilerine karşı sürekli ve katı bir şekilde savunulmalıdır. Bu amaçla tescilli müvekkil markası ile aynı ve benzer sektörde, Türkiye’de ve diğer ülkelerde yapılan benzer marka başvurularının takibinin yapılması, raporlanması ve istenildiği takdirde itiraz edilmesi mümkündür.

ADİDAS mı yoksa ABİDAS mı?

Örneğin, Türk Patent ve Marka Kurumu nezdinde STOFEN ibareli bir tesciliniz varsa, başkaları tarafından tescil için başvurusu yapılabilecek olan STOFEM şeklindeki bir marka da tescile bağlanabilir. Buna benzer şekillerde yapılabilecek başvuruları engellemek adına markanızın tescil sonrasındaki izleme ve takip işleminin yapılması gerekmektedir.

Etiket Patent, müvekkillerine ait tescilli markalara benzer marka başvurularını tespit eder, müvekkillerine raporlar. İtiraz edilmesi gereken markalara ilişkin itirazların yazılması, Türk Patent ve Marka Kurumu’na ulaştırılması ve takibinin yapılması konusunda hizmet verir.

Türk Patent ve Marka Kurumu sitesinden marka tescilinize benzer başvuru olup olmadığını yapabileceğiniz gibi, daha detaylı ve profesyonel olacak şekilde 1 yıl süreli uygun maliyetli marka izleme için tarafımıza ulaşabilirsiniz. 

 

marka izleme